bizness ir labs Baltijas valstīm

Lielais bizness ir labs Baltijas valstīm, bet vai tas ir izdevīgi pašām Baltijas valstīm? Vēsturiski Baltijas valstis ir piedzīvojušas strauju ekonomikas izaugsmi, tādējādi uzlabojot dzīves līmeni. Nesenā globālā finanšu krīze ir palēninājusi šo procesu, un politikas veidotājiem ir jāpieņem dziļas strukturālas un institucionālas reformas, lai atjaunotu izaugsmi un stabilizētu ekonomiku.

Baltijas valstīs ir daudzveidīga ekonomika, un reģions ir IT inovāciju centrs. SVF prognozē, ka līdz 2021. gadam Baltijas valstis būs visstraujāk augošie reģioni Eiropā. Šīs valstis ir ieguldījušas lielus ieguldījumus savā IT infrastruktūrā, un to valdības politika ir veicinājusi šīs nozares izaugsmi. Bez tehnoloģijām svarīgas nozares šajās valstīs ir arī koka un papīra apstrāde, mēbeļu ražošana un pārtikas ražošana.

Uzņēmējdarbība Baltijā ir spēcīga, un Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir plaukstoša ekosistēma. Viņiem ir aktīva riska kapitāla nozare un augoša tehnoloģiju kultūra. Daudzu globālu zīmolu galvenie biroji atrodas Baltijā, tostarp Skype, Google, Barclays, Western Union, Uber un daudzi citi. Neskatoties uz nelielo iedzīvotāju skaitu, viņi ir attīstījuši plaukstošu tehnoloģiju nozari, kas padara tos par vēlamu vietu jauniem uzņēmumiem.

Vai lielais bizness ir labs Baltijas valstīm?

Baltijas valstu ekonomikas ir palēninājušās, taču to izaugsmes tempi joprojām ir augstāki nekā vidēji Eiropā, un tā ir laba ziņa uzņēmējiem. Taču nesenā Igaunijas finanšu vadītāju aptauja liecina, ka viņu uztvere par biznesa vidi Baltijā ir pasliktinājusies. To respondentu skaits, kuri uzskata, ka vietējā biznesa klimats ir labs vai ļoti labs, ir samazinājies no 52% pirms gada līdz 40% oktobrī.

Lai gan Baltija tiek uzskatīta par vienu no nabadzīgākajām valstīm Eiropā, tām ir lielākais izaugsmes potenciāls ES. Strauji augot ekonomikai, daudzi globālie uzņēmumi ir sākuši veidot servisa centrus Lietuvā un Latvijā. Un šie uzņēmumi meklē jaunus profesionāļus, kuri runā angliski.

Krievija ir izmantojusi dažādus instrumentus, lai ietekmētu Baltijas valstis. Tā ir izmantojusi ekonomikas, finanšu un enerģētikas instrumentus, lai izdarītu spiedienu. Tā arī ar informācijas un dezinformācijas palīdzību ir mēģinājusi ietekmēt Baltijas valstu lēmumu pieņemšanu. Līdz ar to Maskava apgrūtina Baltijas valstu iestāšanos ES un NATO.

Lai gan Baltijas valstis ir mazas, to lielās pilsētas piesaista lielus uzņēmumus. Piemēram, Rīgā, reģiona lielākajā metropolē, atrodas Accenture, Tieto, Circle K, Transcom, CTCO un daudzi citi lieli uzņēmumi. Tā rezultātā reģionam ir ievērojams straujas attīstības potenciāls.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *